Filtruj wiadomości

Komunikat - ćwiczenia Obrony Cywilnej

29 października 2019 roku na terenie gmin: Borowa. Czermin i Gawłuszowice odbędzie się ćwiczenie Obrony Cywilnej.

Dzieci z wizytą u Starosty

Nietypowi goście w mieleckim Starostwie. Dzieci z klasy III B Szkoły Podstawowej Nr 6 odwiedziły dziś (23.X) siedzibę władz Powiatu Mieleckiego.

Laury dla najaktywniejszych seniorów

Spotkaniem towarzyskim najaktywniejszych seniorów zwieńczone zostały tegoroczne Dni Seniora organizowane przez Mielecką Radę Seniorów i Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Razem przeciwko cukrzycy

Diabetycy z Podleszan działają prężnie – udowodnili to, organizując kolejne spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, poświęcone m.in. zagadnieniom profilaktyki i leczenia tej podstępnej choroby.

Konkurs wiedzy

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”.

Tarnów oczami przyszłych architektów

4 października 2019 roku uczniowie z klasy IT C i IT Cp poznawali style architektoniczne zabytków Tarnowa. Zadaniem młodzieży było nie tylko słuchanie wykładu i podziwianie budowli, ale także szkicowanie budowli lub ich fragmentów.

Czasowe ograniczenie liczby łóżek na Oddziale Wewnętrznym i Kardiologii

– We współpracy z innymi oddziałami, zrobimy wszystko, by pacjenci nie odczuli zmian – zapewnia dyrekcja szpitala w Mielcu

XI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Podczas ostatniej - XI - Sesji Radni zajęli się między innymi zmianami w budżecie powiatu na rok bieżący, skorygowali również zakres zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz uporządkowali kwestie związane z funkcjonowaniem powiatowego szkolnictw

Bawmy się w stylu folk!

Dziesiątki uzdolnionych muzycznie mieszkańców powiatu mieleckiego zaprezentowało się na V Gminnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Bawmy się w stylu folk” w Tuszymie.

Piąte miejsce w Polsce

Wśród nagrodzonych w V edycji konkursu badawczego „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska znalazła się grupa projektowa Elektro – Helios z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu.

Sukces "Elektryka": uczeń na podium Krajowego Konkursu Energetycznego

Maksymilian Duszkiewicz z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu zdobył trzecie miejsce w Krajowym Konkursie Energetycznym.

Dzień Spirometrii w mieleckim szpitalu

30% uczestników zyskało szanse na dłuższe życie. Akcja była skierowana do pacjentów, którzy niepokoją się swoimi objawami, takimi jak uczucie szybkiej męczliwości, duszność, kaszel, świsty podczas oddychania.