Inwestycje

Powiat przebuduje most na potoku Wiśnia

W powiecie mieleckim ruszają kolejne remonty mostów. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, które pozwoli wyłonić wykonawcę przebudowy przeprawy na potoku Wiśnia, znajdującej się w Trzcianie.

05.06.2018

Inwestycje

Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych w mieleckim starostwie

Przy mieleckim starostwie zakończyła się kolejna ważna inwestycja. Od teraz dostęp do urzędu będzie jeszcze łatwiejszy dla osób niepełnosprawnych i starszych.

29.05.2018

Inwestycje

Nowoczesny system alarmowania ludności coraz bliżej. Ruszył przetarg

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na wykonanie i zaprojektowanie nowoczesnego systemu alarmowania i ostrzegania ludności.

Kolejna ważna inwestycja powiatu. Bezpieczniej w DPS

W mieleckim Domu Pomocy Społecznej wykonany został nowy system sygnalizacji pożaru i oddymiania. Ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycję zrealizował Powiat Mielecki przy udziale dotacji z budżetu państwa.

Inwestycje

Trwa wielomilionowa rozbudowa mieleckiego szpitala

Prace prowadzone w obrębie Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu nabierają tempa. Realizowana jest tu warta blisko 14 milionów złotych przebudowa bloku operacyjnego.

Inwestycje

Powiat stara się o środki na budowę parku przy PZPSW

Zarząd Powiatu Mieleckiego będzie ubiegał się o dofinansowanie na zagospodarowanie terenów zielonych przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. Możliwe do uzyskania wsparcie opiewa aż na 85% wartości inwestycji.

Ruda, Dąbie, Żarówka i Rzemień będą mieć nowe chodniki

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę kolejnych odcinków chodników. Trakty dla pieszych powstaną w czterech miejscowościach a ich łączna długość wyniesie blisko 1,7 kilometra.

Inwestycje

Powiat zainwestuje na terenach gminnych. Będą nowe chodniki

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na budowę kolejnych odcinków chodników. Trakty dla pieszych powstaną w czterech miejscowościach, a ich łączna długość wyniesie blisko 1,8 kilometra.

25.04.2018

Uwaga, kierowcy! Ruszył remont al. Kwiatkowskiego

W środę, 25 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe w obrębie al. Kwiatkowskiego. Do 9 czerwca obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Sprawdźcie, gdzie należy zachować ostrożność.