Starostwo Powiatowe w Mielcu
Starostwo Powiatowe w Mielcu
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie wspiera przedsiębiorców z województwa lubelskiego i podkarpackiego
Na zainteresowanych czekają:
- pożyczki inwestycyjne,
- obrotowe, leasing,
- faktoring,
- pomoc w działalności proeksportowej,
- pomoc w ramach Polityki Nowej Szansy dla firm pozostających w trudnej sytuacji
- produkty finansowe oferowane w ramach Tarczy Antykryzysowej, które stanowią pomoc w dobie pandemii koronawirusa, aż do momentu ustania jej negatywnych skutków.
Od dnia 04.01.2022r. dostępny jest nowy rodzaj finansowania – Pożyczka Antyinflacyjna przeznaczona na łagodzenie negatywnych skutków inflacyjnych.
Pożyczka udzielana w:
- formule obrotowej przeznaczonej na finansowanie działalności bieżącej (finansowanie zwiększonych kosztów surowców i materiałów, kosztów produkcji, transportu)
- w formule inwestycyjnej przeznaczonej na finansowanie dokończenia realizowanych inwestycji (finansowanie zwiększonych kosztów inwestycji).
Na stronie www.arp-tarcza.pl znajdują się informacje dotyczące wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej, dostępny jest link do złożenia wniosku a także komplet dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku.
Komplet wniosków oraz potrzebnych informacji dla Pożyczki Antyinflacyjnej w standardowej ofercie dostępny jest pod linkiem: Pożyczka Antyinflacyjna z gwarancją EFG - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Na wszystkie pytania Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. odpowie w siedzibie Centrum oraz telefonicznie lub mailowo. Zachęcamy do kontaktu.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest operatorem rządowego programu Polityka Nowej Szansy. Program powstał w oparciu o ustawę z dnia 16 lipca 2020 r. o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców. Jest to instrument pomocowy, będący odpowiedzią na potrzeby firm, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej i potrzebują wsparcia w procesie zmian w swoim biznesie. W ramach programu funkcjonują 3 instrumenty finansowe, stanowiące wsparcie w poszczególnych etapach restrukturyzacji:
• Pomoc na ratowanie: instrument ten zapewni przedsiębiorcy płynność na czas potrzebny do opracowania planu restrukturyzacji lub przeprowadzenia sprawnej likwidacji. Wysokość pomocy zostanie każdorazowo uzależniona od indywidualnej sytuacji Przedsiębiorcy i udzielona będzie na okres maksymalnie 6 miesięcy.
• Tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne: pomoc dla przedsiębiorców, którzy mogą sami przeprowadzić restrukturyzację w oparciu o uproszczony plan restrukturyzacji, ale dla zapewnienia skuteczności potrzebują wsparcia finansowego. Maksymalny okres finansowania dla tego instrumentu to 18 miesięcy.
• Pomoc na restrukturyzacje: jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy samodzielnie nie są w stanie ponieść kosztów restrukturyzacji, ale opracowali spójny i dalekosiężny plan restrukturyzacji. Pomoc na restrukturyzację może jedynie stanowić uzupełnienie wkładu własnego przedsiębiorcy znajdującego się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Nie może służyć finansowaniu nowych inwestycji, chyba, że jest niezbędna do odzyskania przez przedsiębiorcę długookresowej zdolności do konkurowania na rynku.
Wszystkie informacje i formularze dotyczące programu Polityka Nowej Szansy można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://arp.pl/pl/dla-biznesu/pns/
DOKUMENTY
13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024
LICZBA LUDNOŚCI
132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego
PIENIĄDZE
240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku