MKS-em na „Powitanie Lata”

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o. o. w Mielcu informuje pasażerów, że zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Mielca w dniu 23 czerwca 2018 r. (sobota) w związku z wydarzeniem „Powitanie Lata”, autobusy będą kursowały przez Rynek Starego Miasta

20.06.2018

Wręczenie nagród w konkursie "Wydajemy własną książkę"

15 czerwca w Domu Kultury w Grochowem wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Wydajemy własną książkę”, który i w tym roku patronatem objął starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

20.06.2018

Rodzicu, zarejestruj narodziny dziecka online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu.

19.06.2018

W SCK debatowano o zdrowiu i środowisku

O wpływie zanieczyszczeń środowiska na zdrowie człowieka oraz programach profilaktyki zdrowotnej realizowanych przez lokalne samorządy rozmawiano dziś w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

19.06.2018

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic: Lisa i Rzecznej.

Dla niepełnosprawnych: dodatkowe miejsce parkingowe przy starostwie

Przy budynku starostwa powstało dodatkowe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. To uzupełnienie inwestycji zrealizowanych przy urzędzie w ciągu ostatniego roku tj. budowy windy oraz pochylni.

12.06.2018

Uczcili 100 lecie odzyskania niepodległości

Włączając się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu i wychowankowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu, postanowili w swoisty sposób uczcić tą wyjątkową rocznicę.

12.06.2018

"Drzewo Roku" z powiatu mieleckiego. Zachęcamy do głosowania!

Legenda głosi, że jedno z białoborskich drzew spełnia życzenia osób, które z ufnością go obejmą. Teraz Dąb „Krystyn” ma szansę zostać „Drzewem Roku Klubu Gaja”. Głosować można jeszcze do końca czerwca.

11.06.2018

Wzorowa komunikacja z mieszkańcami. Powiat Mielecki z nagrodą!

Starosta Zbigniew Tymuła odebrał nagrodę w konkursie „Nowego Podkarpacia” na najlepszy samorządowy fanpage na Facebooku. Profil Powiatu Mieleckiego został uznany za najlepszy w województwie.