Sukces uczniów I LO w patriotycznym konkursie

Laureatami III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922” została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego.

Ostatnia grupa praktykantów ZST wróciła z Niemiec

Uczniowie ZST spędzili miesiąc w Niemczech, biorąc udział w projekcie „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada”. Był to już kolejny wyjazd uczniów tej szkoły na zagraniczne praktyki zawodowe.

12.06.2018

Uczennice mieleckiej budowlanki najlepsze w województwie

11 czerwca 2018 roku uczennice z klasy III B technikum nr 2 Edyta Strzelczyk i Weronika Marzec reprezentowały Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu w finale konkursu wojewódzkiego ,,Poznaj Prawo Budowlane’’.

Klasa wojskowa z Elektryka na uroczystości w Książnicach

W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 r. w Książnicach k/Mielca, odbyła się podniosła uroczystość odsłonięcia kamienia pamięci i posadzenia dębu niepodległości por. Jana Hajca.

12.06.2018

Sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Karolina Pryga, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu nagrodzonych uczestników ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Great Poles

11.06.2018

Nagroda PSST dla młodych: wśród nagrodzonych uczeń z powiatu mieleckiego

Arkadiusz Kopacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych znalazł się w gronie 25 najzdolniejszych uczniów z Podkarpacia. Nagrodę odebrał podczas uroczystej gali w Rzeszowie.

11.06.2018

Uczniowie pojechali w rowerowym rajdzie niepodległościowym

Ponad 200 miłośników jazdy na dwóch kółkach – uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego wraz z opiekunami – zgromadził III Rajd Rowerowy im. bł. ks. Romana Sitki. Wydarzeniu patronował starosta mielecki Zbigniew Tymuła.

30.05.2018

Uczniowie ZST po raz pierwszy w Irlandii

Grupa 16 osób Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w terminie 21.04 – 05.05.2018 przebywała na 2-tygodniowych praktykach zawodowych w Tralee (stolica hrabstwa Kerry), w Irlandii.

Debata uczniów ZSB w parlamencie słoweńskim

W dniach od 14-18.05.2018 sześciu uczniów ZSB wyjechało do szkoły partnerskiej Osnovna Sola w mieście Pivka w Słowenii na ostatnie krótkoterminowe spotkanie w ramach projektu Erasmus + The Bridge.