19.06.2018

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 23 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic: Lisa i Rzecznej.

19.06.2018

Mielczanie upamiętnili bohaterów. Dęby Pamięci posadzone

W Parku Sokoła posadzono dwa Dęby Pamięci poświęcone Augustowi Jadernemu oraz Janowi Weryńskiemu. Uroczystości odbyły się w sobotę, 16 czerwca.

Patronat

Rodziny integrowały się „u Ducha”

„Rodzinnie u Ducha” – to nazwa festynu parafialnego, jaki odbył się przy Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu w niedzielę, 17 czerwca. Na przybyłych gości czekała masa atrakcji oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Sukces uczniów I LO w patriotycznym konkursie

Laureatami III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922” została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego.

100-lecie działalności ochotników Rudy

W niedzielę, 10 czerwca, miały miejsce obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie. W ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości zasadzone zostały także dęby pamięci poświęcone lokalnym bohaterom.

Dla niepełnosprawnych: dodatkowe miejsce parkingowe przy starostwie

Przy budynku starostwa powstało dodatkowe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych. To uzupełnienie inwestycji zrealizowanych przy urzędzie w ciągu ostatniego roku tj. budowy windy oraz pochylni.

Ostatnia grupa praktykantów ZST wróciła z Niemiec

Uczniowie ZST spędzili miesiąc w Niemczech, biorąc udział w projekcie „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada”. Był to już kolejny wyjazd uczniów tej szkoły na zagraniczne praktyki zawodowe.

„Rodzinnie u Ducha” – zapraszamy na festyn!

Przy Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu w niedzielę, 17 czerwca, odbędzie się Festyn Parafialny „Rodzinnie u Ducha”. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Trwa konferencja poświęcona finansom samorządów terytorialnych

„Skuteczność działania a problem zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego” – to tytuł konferencji naukowej współorganizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie.