Filtruj wiadomości

Wkrótce finał konkursu Elektro-Tech!

Już 9 marca 2019r. mury „Elektryka” wypełnią się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego.

07.02.2019

77. rocznica utworzenia Armii Krajowej

W czwartek, 14 lutego, w Mielcu odbędą się uroczystości upamiętniające żołnierzy Armii Krajowej.

07.02.2019

O bezpieczeństwie w powiecie na odprawie rocznej policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu odbyła się roczna narada służbowa podsumowująca pracę mieleckich policjantów w 2018 roku.

Przypominamy o zapisach! Program darmowych badań w mieleckim szpitalu

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zaprasza do wykonywania darmowych badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej.

Zagrają o Puchar Starosty

Dziesięć drużyn zmierzy się w sportowych zmaganiach o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego. Ósmy Noworoczny Turniej Piłkarski o to trofeum zaplanowano na sobotę, 9 lutego.

Pszczelarze zapraszają na konferencję

W sobotę, 16 lutego, w SCK w Mielcu odbędzie się V Mielecka Konferencja Pszczelarska. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Informacja dla organizacji pozarządowych

Szukasz wsparcia dla stowarzyszenia, fundacji lub poszukujesz środków na działalność społeczną? Masz pomysł lub potrzebujesz pomocy w prowadzeniu organizacji? A może znasz kogoś, kto chce założyć nową organizację i potrzebuje wsparcia?

Trzech uczniów z ZSB laureatami etapu okręgowego turnieju

12 stycznia 2019 roku w Lublinie odbył się etap okręgowy XLVIII edycji prestiżowego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” kierowanego do uczniów branżowych szkół I stopnia.

Gala podsumowująca konkursy strażackie

11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się gala podsumowująca konkursy strażackie. Laureaci konkursu pożarniczego a także plastycznego „Strażakiem się jest a nie bywa” otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Inwestycje

Powiat wyremontuje Przychodnię Nr 5 w Mielcu!

Ruszył przetarg na wykonanie prac w obrębie mieleckiej „piątki”. Przychodnię czeka termomodernizacja i kompleksowa przebudowa.

Inwestycje

Prezentacja systemu podgrzewania murawy

System podgrzewania murawy na mieleckim stadionie zaczął działać końcem zeszłego roku. Przedsięwzięcie było wspólną inicjatywą samorządów: miejskiego i powiatowego.

Uczcili pamięć mieleckich Żołnierzy Wyklętych

30 stycznia br. minęła 71 rocznica śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb”. Ich pamięć uczcili kadeci z "Elektryka".