Za nami wielkie święto mieleckich seniorów

10.10.2019 Kategoria: Kultura

Wyborem najaktywniejszych seniorów zakończyły się IV Mieleckie Dni Seniora. Laureatom konkursu pogratulował Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Spotkanie seniorów rozpoczęto od podsumowania działalności Mieleckiej Rady Seniorów, która, właśnie w roku 2019, kończy swoją czteroletnią kadencję. W krótkim materiale video wymieniono najważniejsze osiągnięcia rady na rzecz poprawy jakości życia seniorów w naszym mieście. Na tej długiej liście nie mogło zabraknąć organizacji Dni Seniora – imprezy zapoczątkowanej w 2016 roku, na stałe wpisanej już w kalendarz mieleckich wydarzeń i cieszącej się niesłabnącą popularnością.

Również dzisiaj, podczas gali finałowej, sala widowiskowa Samorządowego Centrum Kultury wypełniła się niemalże w całości. Aktywnych seniorów, którzy porwali zebranych gości prezentacją taneczną pod nazwą „Od Juniora do Seniora”, oglądały ich rodziny, przyjaciele oraz licznie zgromadzeni samorządowcy. Powiat Mielecki reprezentowali na wydarzeniu Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki.

Seniorzy zrzeszeni w Mieleckiej Radzie Seniorów oraz Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wysłuchali licznych podziękowań za ich codzienną aktywność oraz pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa. Szczególnym wyrazem uznania było przyznanie tytułów „Najaktywniejszego Seniora” Teresie Paterak, Bronisławowi Kowalczukowi, Jadwidze Klaus, Marii Sowińskiej oraz tytułu „Honorowego Najaktywniejszego Seniora”, nadawanego przez Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, Stanisławie Rzeźnik. Nagrodzeniu każdego z laureatów towarzyszyła laudacja podsumowująca jego osiągnięcia.

- Jestem pod dużym wrażeniem zasług, które zaprezentowano w laudacjach. Każda z wyróżnionych osób mogłaby obdarzyć tymi zasługami, osiągnięciami i aktywnością w działaniu przynajmniej kilkanaście innych osób. Wszystkim Państwu chciałbym dziś, w imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego, podziękować za pracę wykonywaną na rzecz pokolenia seniorów – mówił starosta mielecki Stanisław Lonczak, jednocześnie życząc seniorom zdrowia, motywacji do dalszego działania oraz licznych pomysłów. Laureatom wręczył pamiątkowe upominki od samorządu Powiatu Mieleckiego.

Czwartkowa (10 października) gala finałowa była zwieńczeniem obchodów Mieleckich Dni Seniora, które rozpoczęły się już 4 października – od inauguracji nowego roku akademickiego Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach święta zorganizowano też m.in. zawody sportowe, turniej brydżowy i tenisa stołowego, wystawę twórczości artystycznej oraz dzień twórczości literacko-poetyckiej.

Organizatorami wydarzenia była Mielecka Rada Seniorów wraz z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu oraz Urzędem Miejskim w Mielcu.