Filtruj wiadomości

O życiu i twórczości Beksińskiego

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak objął honorowym patronatem siódmą edycję Międzyszkolnego Konkursu „Czytamy dzieło sztuki”. Wydarzenie zorganizuje Zespół Szkół Technicznych w Mielcu.

XIII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST

W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży.

Dziesięć drużyn zagra o Puchar Starosty

Już po raz dziewiąty w Mielcu odbędzie się Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego. O tym, kto zdobędzie to wyjątkowe trofeum, przekonamy się w sobotę, 15 lutego.

Elektryk z nagrodą w konkursie „Projektanci edukacji”

Projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę 4A technikum elektronicznego z ZS im. prof. Groszkowskiego zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

Odprawa roczna w mieleckiej komendzie

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w rocznej naradzie służbowej podsumowującej pracę mieleckich policjantów w 2019 roku.

Policja ostrzega seniorów

Policjanci z mieleckiej KPP zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”.

Awans szczypiornistów ZST Mielec do finału wojewódzkiego

29 stycznia 2020 roku w hali sportowej SP nr 11 w Mielcu odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców.

XV sesja Rady Powiatu

Na kolejnej, 15. już w tej kadencji sesji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego.

Liderzy biznesu docenieni w Radomyślu

Już po raz osiemnasty w Gminie Radomyśl Wielki odbyło się Noworoczne Spotkanie Biznesu. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych lokalnych przedsiębiorców.

Oddali hołd pomordowanym

Władze Powiatu Mieleckiego uczciły pamięć pomordowanych w czasie II wojny Światowej żydowskich mieszkańców ziemi mieleckiej.

Mieleccy Kombatanci u Starosty

Mielecki Starosta spotkał się z przedstawicielami lokalnych organizacji kombatanckich.

Gala sportu 2020

Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych.