Filtruj wiadomości

Leczenie wirusowego zapalenia wątroby krótkie i skuteczne

Dzięki programowi lekowemu, w którym uczestniczy Szpital Specjalistyczny w Mielcu, pacjenci leczą się bezpłatnie.

Zaskakująco niskie dofinansowanie dla szpitala

Jak informuje Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, lecznica otrzymała 53 700 złotych na pokrycie kosztów funkcjonowania w 2019 roku.

Konferencja Planistyczna przed ćwiczeniami

Ćwiczenie z udziałem między innymi straży pożarnej, policji, służb medycznych oraz jednostek WOT odbędzie się 29 października 2019 na terenie gmin Borowa, Czermin i Gawłuszowice.

Pożegnanie Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu

25 września w siedzibie Muzeum Regionalnego nastąpiło uroczyste zdanie obowiązków Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu przez ppłk Mirosława Ciesielskiego.

Nowy ultrasonograf

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości potwierdził dziś (26.IX) osobiście, podczas wizyty w mieleckim szpitalu przyznanie mu środków na zakup nowego ultrasonografu.

Nasz patronat: VII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

Pod patronatem starosty mieleckiego odbędzie się siódmy już test na orientację w terenie pod nazwą „Mielecki Zielony Punkt Kontrolny”. Wydarzenie wystartuje w niedzielę, 6 października, o godzinie 10:00.

Powiat Mielecki przygotowuje się do ćwiczeń obrony cywilnej

W dniu 24 września 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Mielcu miała miejsce I Konferencja Planistyczna Do Ćwiczenia Kompleksowego Obrony Cywilnej Powiatu Mieleckiego.

Powiat Mielecki otrzyma duże dofinansowanie!

W Warszawie została podpisana umowa na mocy której, Powiat Mielecki otrzyma kwotę 380 tyś zł na zakup nowoczesnego ultrasonografu do mieleckiego szpitala.

Promesy na inwestycje drogowe

Pięć gmin z terenu Powiatu Mieleckiego oraz samo starostwo otrzymało z rąk Ewy Leniart, wojewody podkarpackiej promesy na inwestycje drogowe.

Akcja sprzątaMy las

Ogólnopolska akcja #sprzątaMy las miała również swój mielecki akcent.

26 drużyn OSP rywalizowało w Chorzelowie

To była emocjonująca niedziela! Na stadionie sportowym w Chorzelowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wydarzeniu patronował starosta mielecki.

X Sesja rady Powiatu Mieleckiego

Najwięcej emocji wzbudziła tematyka związana z przedstawianymi podczas sesji rocznymi raportami z działalności Nadzorów Wodnych z Dąbrowy Tarnowskiej, Połańca, Sandomierza, Tarnobrzega i Mielca.