Filtruj wiadomości

Dzień Sybiraka

17 września, w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, przed mieleckim Pomnikiem Sybiraków spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, delegacje służb mundurowych oraz uczniowie mieleckich szkół.

Podsumowanie PSZS w Mielcu w roku szkolnym 2018/19

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem wielu zawodów rejonowych, półfinałów , baraży i finałów wojewódzkich. Zobacz podsumowanie działalności Związku w latach 2018/19.

By sprostać potrzebom

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu rozszerza zakres swojej działalności.

Szkolenia z urzędniczego savoir-vivre’u

Mieleckie starostwo chce podnosić jakość obsługi odwiedzających je mieszkańców powiatu.

5 Inauguracja Roku Twórczości Akademii „Leonardo”

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu odbyła się 5 Inauguracja Roku Twórczości Akademii „Leonardo”.

11.09.2019

Ważna informacja dla przedsiębiorców

Starosta Powiatu Mieleckiego zwraca uwagę i przypomina, że został przesunięty termin do dnia 5 marca 2020 roku, kiedy to podmiot posiadający zezwolenie na zbieranie odpadów, jest obowiązany złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji.

11.09.2019

Strażacy będą rywalizować w Chorzelowie

Pod patronatem honorowym starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w niedzielę, 15 września, odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Grup A i C.

Będą dofinansowania na remontowane drogi

Fundusz Dróg Samorządowych przedstawił listę zadań gminnych i powiatowych zatwierdzonych do dofinansowania w roku 2019 dla województwa podkarpackiego.

Za nami VIII Święto Ziemniaka

Ziemniak to podstawa upraw rolniczych w gminie Padew Narodowa. Dlatego od kilku lat organizuje się tutaj imprezę, gdzie lokalna społeczność prezentuje potrawy z ziemniaka. W imprezie wzięli udział członkowie zarządu powiatu mieleckiego.

Wycinka drzew pod kontrolą

Mieleckie Starostwo Powiatowe analizuje wniosek Urzędu Miejskiego w Mielcu dotyczący planowanej wycinki drzew w Parku Leśnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

05.09.2019

Parada Konna w Żarówce już w najbliższą niedzielę!

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w niedzielę, 8 września, odbędzie się jedenasta Parada Konna w Żarówce.

04.09.2019

Rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Na zaproszenie firmy Lockheed Martin w targach uczestniczą władze samorządu powiatu mieleckiego. Centralnym punktem działalności firmy Lockheed Martin w Polsce są zakłady PZL Mielec.