26 drużyn OSP rywalizowało w Chorzelowie

19.09.2019 Kategoria: Patronat

To była emocjonująca niedziela! Na stadionie sportowym w Chorzelowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wydarzeniu patronował starosta mielecki.

Zawody zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Chorzelowie w niedzielę, 15 września. Udział w nich wzięło łącznie 26 drużyn z terenu powiatu mieleckiego: 8 kobiecych (grupa „C”) oraz 18 męskich (grupa „A”). Strażacy zmierzyli się m.in. w ćwiczeniu bojowym, biegu sztafetowym z przeszkodami oraz musztrze.

Liderem zmagań, w obydwu grupach, okazali się ochotnicy z OSP Tuszów Narodowy. To właśnie do nich należały pierwsze miejsca w klasyfikacji drużyn kobiecych oraz męskich.

Kolejne lokaty w grupie „C” (kobiet) zajęły jednostki: 2 - OSP Babule, 3 – OSP Grochowe II, 4 –OSP Gliny Małe, 5 – OSP Kawęczyn, 6 – OSP Tuszyma, 7 – OSP Wadowice Dolne, 8 – OSP Trześń.

W grupie „A” (mężczyzn), tuż za liderem z Tuszowa Narodowego, na podium znalazły się także drużyny OSP Dobrynin i OSP Kębłów. Kolejne na liście były: 4 - OSP Łysaków, 5 – OSP Borki Nizińskie, 6 – OSP Wola Zdakowska, 7 – OSP Zarównie, 8 - OSP Borowa, 9 – OSP Tuszyma, 10 – OSP Chorzelów, 11 _ OSP Dulcza Mała, 12 – OSP Czermin, 13 – OSP Złotniki, 14 – OSP Trześń, 15 – OSP Górki, 16 – OSP Wampierzów,  17 – OSP Wadowice Dolne, 18 – OSP Radomyśl Wielki.

Najlepsze drużyny uhonorowano pamiątkowymi pucharami i upominkami ufundowanymi m.in. przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka – patrona honorowego imprezy.

- Wydarzenie po raz kolejny przyczyniło się do wzrostu poziomu wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej wśród mieszkańców powiatu mieleckiego oraz kształtowania ducha rywalizacji z przestrzeganiem zasad uczciwej konkurencji wśród wszystkich uczestników zawodów – ocenia Franciszek Augustyn, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Mielcu, jedne z organizatorów przedsięwzięcia.

Jak podkreśla, zawody sportowo-pożarnicze grup „A” i „C” organizowane są cyklicznie, co dwa lata. Każda edycja tego wydarzenia cieszy się dużą popularnością zarówno wśród rywalizujących drużyn, jak i mieszkańców powiatu, którzy chętnie przyglądają się zmaganiom ochotników.

Zdjęcia: Tygodnik Regionalny Korso