Filtruj wiadomości

22.07.2021

Powiat walczy z ASF

Wirus ASF był tematem przewodnim posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, jakie odbyło się w mieleckim starostwie w środę, 21 lipca.

21.07.2021

Podziękowania i awanse dla policjantów

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w obchodach Święta Policji, które odbyły się dziś (21 lipca) w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Inwestycje

W ZS im. prof. Groszkowskiego powstanie wirtualna strzelnica

Powiat Mielecki uzyskał 144 tys. złotych dofinansowania na budowę strzelnicy w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej. „Elektryk” będzie jedyną szkołą wyposażoną w tego rodzaju strzelnicę w powiecie mieleckim.

21.07.2021

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”. To akcja pod patronatem Centrum GovTech.

19.07.2021

Jak zapobiegać ASF? Będą szkolenia dla hodowców!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mielcu wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Mielcu zapraszają na cykl szkoleń na temat afrykańskiego pomoru świń.

16.07.2021

Zgłoś swój pomysł i zdobądź dotację

14 lipca ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” . W puli jest ponad 600 tys. złotych wsparcia, jakie otrzymać mogą m.in. organizacje pozarządowe.

16.07.2021

Zmiany dotyczące przyjęć planowych

Ważna zmiana w szpitalu! Pacjenci zgłaszający się do przyjęcia planowego na oddział Szpitala Specjalistycznego w Mielcu powinni udać się do wejścia głównego (od ul. Wolności).

15.07.2021

450 tys. złotych na wymianę kotłów

Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało zainteresowanym gminom 450 tys. złotych dotacji celowej na likwidację kotłów na paliwo stałe i ich wymianę na kotły gazowe lub kotły na pellet drzewny.

13.07.2021

Inwestycje

Trwa kompleksowy remont I LO

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego już wkrótce będzie dostępny dla niepełnosprawnych. Zupełnie nową jakość zyska także szkolny dziedziniec.

12.07.2021

Nasz Patronat: 40. Ogólnopolski Bieg Radomyski

To kultowy bieg z tradycją, który zaliczyć powinien każdy, komu bieganie jest bliskie – mowa o wydarzeniu organizowanym w Radomyślu Wielkim 24 lipca br.

09.07.2021

„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2021 r.

07.07.2021

Jarosław Kolendo dyrektorem mieleckiego szpitala

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu Jarosław Kolendo objął funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.