Wyjątkowe spotkanie w jurajskim świecie

15.06.2022 Kategoria: Informacje

Samorząd Powiatu Mieleckiego wsparł organizację Powiatowego Konkursu Plastycznego „W jurajskim świecie”. Dziś laureaci najpiękniejszych prac odebrali swoje nagrody i wyróżnienia.

Na konkurs wpłynęło aż 335 prac plastycznych z 25 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria - oddziały przedszkolne „0” i klasy I , II kategoria - klasy II i III. Jury w składzie: Mariola Jurek, Kinga Wiktor i Agnieszka Hyjek postanowiło przyznać łącznie 50 nagród.

Nagrody te trafiły wraz z gratulacjami do laureatów konkursu dziś, podczas oficjalnego podsumowania konkursu. Upominki przekazali organizatorzy konkursu z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu i Stowarzyszenia „Dla Was” wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Jednym z nich był reprezentujący samorządowe władze powiatu wicestarosta Andrzej Bryła.

Wicestarosta nie tylko wyraził uznanie dla talentów plastycznych młodych mieszkańców powiatu, ale także przekazał gratulacje dla Stowarzyszenia „Dla Was” świętującego 15-lecie istnienia.

- Odkąd pamiętam stowarzyszenie miało doskonałe pomysły i potrafiło w fantastyczny sposób przemieniać je w rzeczywistość. Jeszcze bardziej cieszy to, że wiele z tych inicjatyw zostało zrealizowanych przy udziale środków z samorządu Powiatu Mieleckiego – podobnie jak dzisiejsze wydarzenie, które zyskało wsparcie z konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2022 roku – podkreślił.

Codzienna działalność Stowarzyszenia, co podkreślił wicestarosta, jest jednak znacznie szersza. Jego głównym celem jest działanie na rzecz tworzenia jak najkorzystniejszych warunków wspomagających wszechstronny rozwój osób niepełnosprawnych oraz dbanie o ich aktywne i godne uczestnictwo w życiu społecznym. – To niezwykle cenna aktywność, za którą, w imieniu Zarządu Powiatu, serdecznie dziękujemy – powiedział, przekazując na ręce prezes Anny Toczek okolicznościowy list i kosz z podarunkami dla podopiecznych stowarzyszenia.