Pomoc dla Ukrainy: nasz ambulans trafi na front

07.06.2022 Kategoria: Informacje

Peugeot Boxer z 2006 roku, auto w doskonałym stanie, regularnie serwisowane, w pełni sprawne i wyposażone, trafi do obwodu żytomierskiego, skąd zostanie przekazane na front. Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu przekazała ambulans samorządowi Powiatu Mieleckiego, a ten, odpowiednią uchwałą, przyznał pomoc humanitarną Ukrainie.

Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, żeby to była realna pomoc, a nie pozorny gest. U nas, w warunkach pokoju i przy założeniu ciągłego rozwoju, jesteśmy w stanie dbać o tabor, ustawicznie go odnawiając. Nie znaczy to jednak, że czekamy z tym aż nasze ambulanse będą w złym stanie. Absolutnie tak nie jest i teraz można to wykorzystać. Dzięki temu, że nasze karetki są zadbane, wyposażone i sprawne możemy wycofany ambulans przekazać tam, gdzie jest bardzo potrzebny, do Żytomierza i, co ważne, wiemy, że technicznie nie zawiedzie zespołów medycznych działających na froncie – podkreśla Grzegorz Gałuszka, dyrektor PSPR Mielec, który sam jest ratownikiem medycznym. Wspólny gest Rady Powiatu Mieleckiego i PSPR Mielec został przyjęty przez społeczność Żytomierza z dużą wdzięcznością.

- Jako Powiat Mielecki jesteśmy organem nadzorującym dla pogotowia ratunkowego, obserwujemy więc z bliska, jak duże wyzwania stoją przed ratownictwem w czasach pokoju. Ciężko sobie nawet wyobrazić, jak trudno musi być służbom medycznym na Ukrainie w czasie wojny, stąd też pomysł, aby pomóc w tym właśnie zakresie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Obwodowym Związkiem Piłki Nożnej w Żytomierzu, który zaangażował się tam, na miejscu, w organizację pomocy humanitarnej i przekaże ambulans zespołom medycznym – wyjaśnia Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.