Dzień Królowej Jadwigi w PZPSW

10.06.2022 Kategoria: Informacje

Społeczność Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych obchodziła dziś Dzień Patrona. Udział w uroczystym apelu z tej okazji wzięli: starosta mielecki Stanisław Lonczak i przewodniczący rady Marek Paprocki.

Bohaterką dnia – jak co roku – została św. Jadwiga Andegaweńska, Królowa Polski. To właśnie postać patronki szkoły uczniowie przedstawili zebranym w pełnym śpiewu, tańca i radości spektaklu. Zaangażowanie i wysiłek młodzieży docenił osobiście starosta mielecki Stanisław Lonczak, który w imieniu swoim, jak również Przewodniczącego Rady Powiatu Mieleckiego Marka Paprockiego, pogratulował uczniom ich wyjątkowych talentów. – Niech pod patronatem Św. Jadwigi Królowej Wasza szkoła w dalszym ciągu tak pięknie się rozwija, dając Wam możliwość do dalszego szlifowania Waszych umiejętności, pasji i zainteresowań – życzył zebranym starosta.

Uroczystość stała się okazją do tradycyjnego już wręczenia Perełek Królowej Jadwigi, czyli nagród nadawanych przez szkołę od 2018 roku. Unikatowe „Perełki” - wykonywane własnoręcznie przez nauczycieli – corocznie trafiają w ręce uczniów z wysokimi osiągnięciami w nauce, wyróżniających się artystycznie i zaangażowanych w życie społeczne szkoły. Ich laureatkami w roku bieżącym zostały: absolwentka Szkoły Przysposabiającej do Pracy Agnieszka Knap i absolwentka Szkoły Branżowej Izabela Czech.

Nagrodzone z sukcesami reprezentowały szkołę w konkursach artystycznych w ostatnich latach. Wykazały się także zaangażowaniem w życie społeczne placówki i dały się poznać rówieśnikom jako pełne empatii, wrażliwości i kultury koleżanki. To właśnie tych osiągnięć pogratulowała uczennicom dyrektor PZPSW Krystyna Bajger wspólnie ze starostą Stanisławem Lonczakiem. Wyrazy uznania zawarte w okolicznościowym liście gratulacyjnym przekazane zostały także na ręce rodziców nagrodzonych absolwentek.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji szkolnej społeczności odprawiona w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.