Filtruj wiadomości

Ostatni dzwonek, by się spisać

Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W weekend spisu będzie można dokonać w placówkach, które wydłużą godziny swojego otwarcia.

VI Zjazd sprawozdawczo - wyborczy PSZS

W czwartek, 16 września, w auli ZST w Mielcu obradowali delegaci na VI Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Mielcu.

Statuetki Leonardo wręczone

W ramach XI Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek Leonardo. Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach: Mielecki talent, Nauka, Przedsiębiorstwo, Społeczna odpowiedzialność.

Wystartował XI Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, rozpoczęła się XI edycja Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Na oficjalnym otwarciu samorząd powiatowy reprezentował Andrzej Bryła - Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.

Zagłosuj na obserwatorium!

Od dzisiaj można oddawać głosy w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Wśród nominowanych jest radomyski projekt pn. „Poprawa infrastruktury dydaktycznej w gminie Radomyśl Wielki”.

Za nami jubileusz MGL SŁOWO

2 września minęło 15 lat od założenia Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO. Życzenia z okazji zacnego jubileuszu przekazali przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego.

Sala gimnastyczna w Jamach oficjalnie otwarta

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w otwarciu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jamach, jakie odbyło się w sobotę, 18 września.

Górki pierogową stolicą Polski!

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet Victoria po raz kolejny zorganizowało Powiatowe Mistrzostwa Pierogowe. Konkurs na najlepszy przysmak wygrało KGW z Kliszowa.

Aeroklub Mielecki ma już 75 lat!

Miniony weekend upłynął w Mielcu pod znakiem lotnictwa. Szereg wydarzeń z okazji jubileuszu 75-lecia przygotował dla mieszkańców powiatu Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich.

Pamiętamy! Dziś Światowy Dzień Sybiraka

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła wziął udział w mieleckich obchodach Dnia Sybiraka, które corocznie przypadają 17 września, w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę.

Ojcowie Niepodległości 1918

Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia realizuje grant Powiatu Mieleckiego pn. „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI 1918 ROKU” w dniach od 29 czerwca do 24 września 2021 r.

Aeroklub Mielecki kończy 75 lat!

W najbliższy weekend, 18 i 19 września, Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich świętować będzie 75-lecie istnienia. Dla mieszkańców powiatu przygotowano masę atrakcji.