I Forum Academicum

20.10.2022 Kategoria: Informacje

O języku i kulturze dyskutowali dziś uczestnicy pierwszego w historii Forum Academicum zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.

Wydarzeniu przyświecało hasło: „Karol Wojtyła Jan Paweł II – mistrz słowa polskiego”. W rozważaniach dotyczących Papieża-Polaka uczestnicy konferencji skupili się w szczególności na stylu i języku jego tekstów literackich oraz wystąpień publicznych. Główny wykład poświęcony temu zagadnieniu poprowadził prof. dr hab. Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Dodatkowo, o wpływie, jaki sposobem komunikacji Jan Paweł II wywierał na swoich odbiorcach, opowiedziała zebranym dr Paulina Guzik, adiunkt w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Wydarzenie uświetnili swoimi występami artystycznymi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i szkolny chór.

Udział w forum wziął Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, który reprezentował Honorowego Patrona wydarzenia, starostę Stanisława Lonczaka.