Zaśpiewajmy razem 11 listopada!

18.10.2022 Kategoria: Informacje

Biuro Programu "Niepodległa" zachęca do wspólnego śpiewania hymnu w Narodowe Święto Niepodległości w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Akcja swój początek miała w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - wówczas wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc. - Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do Hymnu” i znów wspólnie i radośnie pokażemy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną - przekazują organizatorzy akcji.

Biuro Programu "Niepodległa" zachęca do organizowania wspólnego śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez, a także do włączenia się w akcję przez instytucje szczebla samorządowego, organizacje pozarządowe, wspólnoty o różnym charakterze, także te nieformalne.

- Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu. Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! - czytamy w komunikacie organizatora.