Filtruj wiadomości

Tuszów Narodowy ma szansę zostać najpiękniejszą wsią!

Trwa X edycja konkursu na najpiękniejszą wieś Podkarpacia. Do konkursu, jako jedyna z powiatu mieleckiego, stanęła miejscowość Tuszów Narodowy.

Profil zaufany potwierdzisz w mieleckim starostwie!

Starostwo Powiatowe w Mielcu dołączyło do listy punktów, w których mieszkańcy powiatu mogą potwierdzić swój profil zaufany.

Coraz bliżej nowej podstacji pogotowia w Borowej

Ważnych ustaleń związanych z budową nowej podstacji pogotowia w Borowej dokonano podczas spotkania w Urzędzie Gminy Borowa w piątek, 19 listopada.

W niedzielę Dzień Pracownika Socjalnego!

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego pragniemy przekazać wszystkim Pracownikom Socjalnym serdeczne życzenia i podziękowania za wysiłki podejmowane na rzecz drugiego człowieka.

To będzie rok Ignacego Łukasiewicza!

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego i Gminy Padew Narodowa dokonali dziś pierwszych uzgodnień dotyczących upamiętnienia postaci Ignacego Łukasiewicza.

Za nami wspólne posiedzenie komisji

17 listopada obradowały wspólnie: Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Trwa warta 3,5 mln złotych inwestycja w Żarówce

Powiat Mielecki i Gmina Radomyśl Wielki realizują wspólnie przebudowę drogi powiatowej Nr 1 179R relacji Dulcza Wielka - Żarówka - Stara Jastrząbka w miejscowościach Dulcza Wielka i Żarówka.

Tylko własne stoiska wystawiennicze!

Zachęcamy wystawców do przygotowywania własnych stoisk wystawienniczych podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu w dniu 12 grudnia br. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Podczas koncertu niepodległościowego wręczono wyróżnienia

W sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbył się koncert niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, podczas którego uhonorowano wyjątkowych mielczan.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Władze samorządu Powiatu Mieleckiego uczciły pamięć walczących o niepodległą Polskę, składając kwiaty i wieńce pod tablicami katyńskimi, Pomnikiem Wolności oraz Obeliskiem Niepodległości.

Inwestycja w Przecławiu nabiera tempa

W Przecławiu przy ul. Weneckiej szykują się duże zmiany! W ciągu drogi powiatowej Nr 1 168R relacji Przecław – Rydzów realizowana jest obecnie warta ponad 800 tys. złotych inwestycja.

Inwestycje

Już wkrótce: nowy chodnik w Jamach

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej Nr 1 163R relacji Zgórsko - Wierzchowiny - Wola Wadowska. W ramach zadania w Jamach powstanie 700-metrowy odcinek chodnika.