Za nami wspólne posiedzenie komisji

18.11.2021 Kategoria: Informacje

17 listopada obradowały wspólnie: Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Jednym z kluczowych punktów spotkania była ocena powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli przygotowanego przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu.

Ponadto, podczas posiedzenia przedstawiono aktualny stan przygotowań do akcji „Zima 2021/2022” oraz zaopiniowano projekt budżetu na 2022 rok (w działach będących w kompetencji komisji).

Spotkanie zakończyła analiza sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusów: Covid-19 i ASF. Najważniejsze informacje w tym zakresie przekazali dyrektorzy i przedstawiciele Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Posiedzenie zostało zorganizowane w trybie zdalnym.

Zdjęcie: archiwum