Filtruj wiadomości

Polski kandydat do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2019

Zachęcamy do głosowania na Klęczące Drzewo - Polskiego kandydata w plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2019.

FERIE 2019: Przegląd zajęć w powiecie mieleckim

Zimowy odpoczynek od szkoły nie musi być nudny! Ośrodki kultury z całego powiatu mieleckiego przygotowały szereg atrakcyjnych propozycji na tegoroczne ferie zimowe.

Trzech uczniów z ZSB laureatami etapu okręgowego turnieju

12 stycznia 2019 roku w Lublinie odbył się etap okręgowy XLVIII edycji prestiżowego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” kierowanego do uczniów branżowych szkół I stopnia.

Gala podsumowująca konkursy strażackie

11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się gala podsumowująca konkursy strażackie. Laureaci konkursu pożarniczego a także plastycznego „Strażakiem się jest a nie bywa” otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Uczcili pamięć mieleckich Żołnierzy Wyklętych

30 stycznia br. minęła 71 rocznica śmierci Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb”. Ich pamięć uczcili kadeci z "Elektryka".

Awans do II etapu Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

Karolina Pryga, uczennica klasy czwartej technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, zakwalifikowała się do II etapu XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego.

Chórzyści z I LO na szczycie podium!

Chór I Liceum Ogólnokształcącego zajął pierwsze miejsce podczas VI Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

„Be a Soldier” – projekt z klasą w Elektryku

W grudniu 2018r. Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego po raz drugi uczestniczył w konkursie „Projekt z klasą”. Projekt edukacyjny "Be a Soldier" uzyskał grant wysokości 1000 zł.

21.01.2019

Indeks na UJ i kolejny tytuł laureata

Katarzyna Soja, uczennica Zespołu Szkół w Mielcu, została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego Rubieże rzeczywistości zorganizowanego przez Wydawnictwo Bibliotekarium w Bydgoszczy.

Szkoły Powiatu Mieleckiego wysoko w rankingu „PERSPEKTYW”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019. Wśród podkarpackich laureatów konkursu są szkoły z powiatu mieleckiego.

Test syren alarmowych

W dniu dzisiejszym ma miejsce odbiór inwestycji pn. "System alarmowania i ostrzegania ludności". W ramach tego odbioru przeprowadzony był jednokrotny test włączenia systemu na terenie powiatu mieleckiego.

Radio RDN świętowało 25-lecie działalności

W sobotę, 5 stycznia, odbyły się uroczystości 25-lecia diecezjalnej rozgłośni RDN. W wydarzeniu wzięły udział setki gości.