Wiosenna Ekomoda w ZS Mielec

14.03.2019 Kategoria: Edukacja

Kolejny raz uczennice i uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wzięli udział w spotkaniu „Ekologia dla Każdego”. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza przeznaczona była na prezentację poświęconą bioróżnorodności i ginącym gatunkom. Pogadankę dla uczniów przygotowała i wygłosiła pani Marzanna Mazur – Witek. W części drugiej uczennice klas fryzjerskich i hotelarskich zademonstrowały przygotowane z materiałów recyklingowych kreacje w ramach konkursu Ekomody.

W pokazie Ekomody przedstawiono dziesięć kreacji. Zespół w składzie Katarzyna Stachura i Oliwia Ryś (obie z klasy 1M) przygotowały suknię w stylu pineappe’owym, z dominującym kolorem niebieskim. Izabela Łącz z klasy 2D w swojej prezentacji zainspirowała się recyklingiem surowców wtórnych, wykorzystując elementy opakowań. Wiktoria Beltramini i Klaudia Hasek (obie z klasy 2d) przygotowały kreację w stylu conda t’aime, z dużą ilością kolorów i faktur. Patrycja Zalińska i Joanna Figurska (z klasy 1M) przygotowały białą, delikatną suknię ozdobioną wiosennymi elementami. Juli Zielińska, Kamila Chorzępa i Alicja Ciejka (klasa 2B) przygotowały wieczorową kreację w kolorystyce czarno – popielatej z dodatkiem delikatnego połysku. Suknię festiwalową, z duża ilością złota przygotowały Nicol Bec, Magdalena Litwin i Agnieszka Cisło z klasy 2B. Następna suknia zaprojektowana i wykonana przez uczennice klasy 1M Kingę Wątor, Martynę Kazimierską i Marynę Flaum nosiła nazwę „Ekochustka”, została wykonana z folii i białych chusteczek. Nikola Augustyn, Kinga Czachor, Justyna Midura i Katarzyna Mazur (wszystkie z klasy 1E) przygotowały ekstrawagancką suknię wykorzystując plastik, folię aluminiową i bibułę. Modelka miała dopracowany futurystyczny makijaż i ozdobę głowy w kształcie rogów. Kolejna kreacja nosiła nazwę „Wiosna w rozkwicie” i została przygotowana przez uczennice klasy 1E Angelikę Pieróg, Agnieszkę Grzyb, Emilię Woźniak i Aleksandrę Świniarską. Uczennice klasy 1M Jadwiga Duszkiewicz i Dominka Sołtys wykorzystując folię termiczną oraz inne materiały z recyklingu przygotowały sukienkę nazwaną przez nie „Wiosenny poranek”.

Jury w składzie: Przewodnicząca – Ewelina Jaroń – Miotła, członkowie: pani Iwona Żola, Kamil Wąż, Natalia Trela i Magdalena Krzysztofik ustaliło werdykt.
I miejsce zdobyły – Nikola Augustyn i Justyna Midura z klasy 1E
II miejsce zdobyły – Julia Zielińska i Kamila Chorzępa z klasy 2B
III miejsce przypadło – Nicol Bec i Agnieszce Cisło z klasy 2B

Wręczono również nagrodę specjalną Klaudii Hasek i Wiktorii Beltramini z klasy 2D. Nagrody ufundowane przez firmę Avon wręczała pani Lidia Gereło dyrektor ZS Mielec. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Teresa Szczepańska, Iwona Żola i Marzanna Mazur – Witek.