Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował Dzień Kobiet

08.03.2019 Kategoria: Kultura

Z okazji Dnia Kobiet słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na uroczystej gali. Życzenia dla Pań przekazał starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Uroczyste spotkanie ze słuchaczami odbyło się w piątek, 8 marca, o godz. 11:00 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który przekazał zebranym paniom serdeczne życzenia. – Życzę wiele radości z dzisiejszego święta oraz zdrowia, które będzie dopisywało przez kolejne lata. Niech czas spędzony w Uniwersytecie Trzeciego Wieku upływa w miłej atmosferze, pozwala rozwijać Wasze pasje i przekłada się na kolejne piękne występy – mówił starosta, przekazując na ręce Prezes Zarządu MUTW Elżbiety Kwiatkowskiej bukiet kwiatów.

Życzenia dla słuchaczek oraz kwiaty na ręce Elżbiety Kwiatkowskiej złożyli też inni przedstawiciele władz obecni na spotkaniu: Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu Bogdan Bieniek.

Dalsza część gali upłynęła pod znakiem licznych występów artystycznych. Swoimi talentami pochwaliły się m.in. Grupa Teatralno-Kabaretowa Senior Show, Formacja Taneczna Gracja oraz Chór Echo. Gościnnie wystąpili także seniorzy zrzeszeni w grupie „Bez Metryki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarnobrzegu, którzy zaprezentowali zebranym spektakl poetycko-muzyczny pt. „Jej portret”.