Filtruj wiadomości

Barwy Mojej Ojczyzny

Kolejna - IX edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy Mojej Ojczyzny zainaugurowała tegoroczny cykl imprez związanych ze Świętem Niepodległości.

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości

Przed nami 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezentujemy program mieleckich obchodów tego święta.

Wystawco, przygotuj swoje stoisko podczas jarmarku!

Miejsca w domkach wyczerpały się. Cały czas prowadzimy jednak nabór na wystawców, którzy podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu w dniu 15 grudnia zaprezentują się na własnych stoiskach.

10 kilometrów na rocznicę odzyskania niepodległości

Ostatnie wolne miejsca czekają na biegaczy, którzy zechcą aktywnie uczcić tegoroczne Święto Niepodległości. Wydarzeniu patronuje starosta mielecki.

Wspólnie napiszmy kolejne dyktando niepodległościowe!

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w piątek, 8 listopada, odbędzie się tradycyjne Dyktando Niepodległościowe.

Chór Nauczycielski „Akord” świętował 50-lecie działalności

Chór „Akord” powstał wiosną 1969 roku. Jego tradycję aktywnie kontynuują kolejne pokolenia nauczycieli – i tak trwa to już od półwiecza!

Laury dla najaktywniejszych seniorów

Spotkaniem towarzyskim najaktywniejszych seniorów zwieńczone zostały tegoroczne Dni Seniora organizowane przez Mielecką Radę Seniorów i Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Razem przeciwko cukrzycy

Diabetycy z Podleszan działają prężnie – udowodnili to, organizując kolejne spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, poświęcone m.in. zagadnieniom profilaktyki i leczenia tej podstępnej choroby.

Bawmy się w stylu folk!

Dziesiątki uzdolnionych muzycznie mieszkańców powiatu mieleckiego zaprezentowało się na V Gminnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Bawmy się w stylu folk” w Tuszymie.

Powiat Mielecki z podziękowaniami za współpracę z KML

Fundacja KML podsumowała najważniejsze dokonania mijającego roku. Za wsparcie w ich realizacji młodzi liderzy podziękowali władzom, partnerom i sponsorom.

Za nami wielkie święto mieleckich seniorów

Wyborem najaktywniejszych seniorów zakończyły się IV Mieleckie Dni Seniora. Laureatom konkursu pogratulował Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Ruszył nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia.