Laury dla najaktywniejszych seniorów

22.10.2019 Kategoria: Kultura

Spotkaniem towarzyskim najaktywniejszych seniorów zwieńczone zostały tegoroczne Dni Seniora organizowane przez Mielecką Radę Seniorów i Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Uroczyste spotkanie odbyło się w sobotę, 12 października, w restauracji Imperium w Mielcu. Wśród zgromadzonych seniorów znaleźli się laureaci  tegorocznej spartakiady, którzy z rąk Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka oraz Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odebrali statuetki i nagrody, a także gratulacje za prowadzenie aktywnego trybu życia oraz szereg działań podejmowanych na rzecz seniorów w naszym mieście i powiecie.

Spotkanie uświetniły swoimi występami: Grupa Teatralno-Kabaretowa „Senior Show” oraz Formacja Taneczna „Gracja”.

Przypomnijmy. Czwarta edycja Mieleckich Dni Seniora potrwała od 4 do 12 października. W ciągu tych kilku dni świętowania seniorzy m.in. zainaugurowali nowy rok akademicki Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zorganizowali turniej brydżowy, wystawę twórczości artystycznej oraz dzień twórczości literacko-poetyckiej.

Zdjęcie: Zbigniew Wicherski