Filtruj wiadomości

22.01.2019

Informacje

Nominacje, odznaczenia i medale dla funkcjonariuszy WKU

22 stycznia w Muzeum Regionalnym w Mielcu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczone zostały odznaczenia, akty mianowania na wyższe i pierwsze stopnie oficerskie oraz medale za długoletnią służbę.

21.01.2019

Nowoczesne nauczanie w ZST

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu uczniowie mogą już korzystać z klasopracowni oferujących nowoczesne metody nauczania. To jedyne takie pracownie na Podkarpaciu!

Rozpoczął się nabór do Platform Startowych

Głównym celem Platformy jest stworzenie warunków sprzyjających powstawaniu oraz rozwijaniu innowacyjnych i technologicznych przedsiębiorstw, które po opuszczeniu Platformy będą mogły otrzymać dotację w wysokości do 800 tys. PLN.

Informacje

Zguby czekają na mieszkańców powiatu mieleckiego!

Telefony komórkowe, klucze, ubrania, a nawet… dron – to wszystko czeka na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych działającym przy Starostwie Powiatowym w Mielcu.

O przyszłości stref ekonomicznych

W poniedziałek, 14 stycznia, w Mielcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Handlową poświęcone m.in. kierunkom rozwoju polskiej gospodarki i nowej formule funkcjonowania stref ekonomicznych.

14.01.2019

Kondolencje w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska

Już dziś: TVP Rzeszów o e-usługach w Powiecie Mieleckim

W programie "Południe z TVP Rzeszów" odbędzie się dziś rozmowa dotycząca e-usług wdrożonych przez Powiat Mielecki. Start programu o godz. 12:30.

Informacje

Kancelaria ogólna w nowym miejscu

Zakończyły się prace remontowe w siedzibie starostwa przy ul. Wyspiańskiego. Dla klientów dostępna jest już m.in. nowa kancelaria ogólna.

Test syren alarmowych

W dniu dzisiejszym ma miejsce odbiór inwestycji pn. "System alarmowania i ostrzegania ludności". W ramach tego odbioru przeprowadzony był jednokrotny test włączenia systemu na terenie powiatu mieleckiego.

Informacje

Nabór wniosków w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w roku 2019 r.

Powiat Mielecki zaprasza projektodawców do składania wniosków w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w tych obszarach, w których samorząd powiatowy został wskazany jako realizator.

09.01.2019

Informacje

Powiat Mielecki na Twitterze!

Poszerzamy zakres internetowej promocji Powiatu Mieleckiego. O tym, co nowego w samorządzie, przeczytacie od dziś także w serwisie społecznościowym Twitter.

08.01.2019

Informacje

Bezpłatne badania w mieleckim szpitalu. Nie daj się tętniakowi aorty brzusznej!

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zaprasza do wykonywania badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Zachęcamy do zapisów!