Zapraszamy na VII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

04.10.2019 Kategoria: Patronat

Data: 06 - 04.10.2019
Miejsce wydarzenia: Parking "Lesiówka"
Godzina: 10:00 - 15:00

W niedzielę, 6 października, o godzinie 10:00 wystartuje VII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Wydarzenie objął patronatem honorowym starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w imprezie otrzymają mapę i kartę kontrolną z wyznaczonymi do odszukania punktami. Ich zadaniem będzie prawidłowe odczytanie mapy, zorientowanie się w terenie oraz zaplanowanie optymalnej dla siebie trasy, pozwalającej na odwiedzenie jak największej ilości punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie.

Start i meta wydarzenia zlokalizowane będą na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca (współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E). Co ważne, mieszkańcy skorzystają z trasy dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości. Do wyboru dostępne są aż trzy warianty: rodzinny, sportowy i rowerowy.

- To doskonała forma promocji zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, a także walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów i dostępnych w nich ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych. Ważnym aspektem tej imprezy, już od siedmiu lat, jest też uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach – podkreślają organizatorzy wydarzenia: Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu  przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego.

Wydarzenie objął swoim Honorowym Patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.