Powiatowy Jarmark Świąteczny już 15 grudnia!

03.10.2019 Kategoria: Kultura

Data: 15.12.2019.15.12.2019
Miejsce wydarzenia: Rynek
Godzina: 12:00 - 20:00

Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Mielcu zorganizuje Powiatowy Jarmark Świąteczny. Zapisy dla wystawców ruszą 8 października br.

Powiatowy Jarmark Świąteczny jest imprezą, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Mielca. Przedświąteczne zakupy w urokliwej scenerii mieleckiego Rynku z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tylko w ubiegłym roku kiermasz odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców miasta i powiatu, stoiska przygotowało zaś 70 wystawców z całego kraju. Wśród ich szerokiego asortymentu mieszkańcy mogli znaleźć m.in. własnoręcznie wykonywane ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne, stroiki i choinki, a także całą gamę produktów spożywczych: od świątecznych specjałów regionu, przez oscypki, chałwy i miody, aż po domowe wypieki w postaci pieczywa, ciast i ciasteczek.

- Serdecznie zapraszamy wystawców do odwiedzenia powiatu mieleckiego także w bieżącym roku. Do udziału w jarmarku zachęcamy w szczególności lokalnych artystów, rękodzielników, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych, stowarzyszenia, szkoły, ośrodki kultury oraz firmy i instytucje chcące zaprezentować produkty o tematyce bożonarodzeniowej – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Zapisy zostaną uruchomione na stronie internetowej Powiatu Mieleckiego w dniu 8 października br. (wtorek). Niezbędne informacje dotyczące jarmarku będą publikowane także w mediach społecznościowych samorządu powiatowego tj. w serwisach Facebook i Instagram.