Rozpoczął się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

04.09.2019 Kategoria: Informacje

W Kielcach trwa 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na zaproszenie firmy Lockheed Martin w targach uczestniczą władze samorządu powiatu mieleckiego - Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego, Zbigniew Działowski Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego oraz Ryszard Krawiec z Biura Zarządzania Kryzysowego.

Centralnym punktem działalności firmy Lockheed Martin w Polsce są zakłady PZL Mielec, będące największym zakładem produkcyjnym firmy poza Stanami Zjednoczonymi. W Kielcach zakłady PZL Mielec prezentują swój najnowocześniejszy śmigłowiec Black Hawk. Spółka PZL Mielec, jeden z polskich liderów eksportowych, świętowała niedawno ukończenie 500-setnej kabiny śmigłowca Black Hawk przeznaczonej na światowe rynki. Zakłady wyprodukowały również 50 kompletnych śmigłowców Black Hawk dla krajowych i zagranicznych klientów.

Rokrocznie targi gromadzą w kieleckim ośrodku przeszło 600 firm z ponad 30 krajów świata. Wszystkie hale Targów Kielce wypełnia najnowocześniejszy sprzęt, który ogląda ponad 30 000 gości. Na stoiskach tegorocznej edycji Salonu pojawiły się, m.in. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, czy materiały wybuchowe. Firmy prezentują nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny, a także artykuły żywnościowe, mundury i materiały medyczne. Nie zabrakło również propozycji dla służb mundurowych – Policji, Straży Granicznej i jednostek ratowniczych.

Kieleckie targi, jak co roku, odwiedzają przedstawiciele resortów i sił zbrojnych z całego świata. Udział w wystawie zapowiedziały delegacje m.in. z Australii, Brazylii, Finlandii i Meksyku. Gościem MSPO 2019 będzie także ambasador USA w Polsce – Georgette Mosbacher.