Wycinka drzew pod kontrolą

06.09.2019 Kategoria: Informacje

Mieleckie Starostwo Powiatowe analizuje wniosek Urzędu Miejskiego w Mielcu dotyczący planowanej wycinki drzew w Parku Leśnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami zanim dojdzie do realizacji projektu dotyczącego rewitalizacji przedmiotowego parku, samorząd w którego władaniu on się znajduje, w tym przypadku Gmina Miejska Mielec, musi uzyskać zgodę na planowaną wycinkę drzew.

mówi Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki:

Na obecnym etapie zarówno projekt usunięcia pewnej liczby drzew, jak i przyszły plan nasadzeń są przedmiotem analiz, tak w zakresie ilości, jak i zasadności „wprowadzenia” do ekosystemu poszczególnych gatunków drzew i krzewów.

- Termin wydania decyzji na obecnym etapie procedowania jest trudny do określenia - powiedział Stanistław Lonczak, Starosta Mielecki. - Wstępnie został on przedłużony do 30 września 2019. Przed wydaniem decyzji tutejsze Starostwo chce wnikliwie zapoznać się z analizą ekspertów z dziedziny dendrologii, jak również dokonać wizji lokalnej uwzględniającej zasadność usunięcia poszczególnych drzew. Dołączone do wniosku ekspertyzy wymagają uaktualnienia, w związku z powyższym starostwo oczekuje od wnioskodawcy uzupełnienia tej części dokumentacji - dodał Starosta.

Pojawiające się w lokalnych mediach doniesienia prasowe dotyczące ilości przeznaczonych do wycięcia drzew są li tylko przedstawieniem zamiarów inwestora. Nie oznacza to w żadnym wypadku, iż w rzeczywistości wycince zostanie poddana właśnie taka ilość drzew i krzewów.

mp