Filtruj wiadomości

14.06.2021

Wręczono nagrody w konkursie „Wydajemy własną książkę”

11 czerwca 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji Powiatowego Konkursu pn., „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Wicestarosta Andrzej Bryła przekazał dziś nagrody laureatom finału powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”.

Jutro poznamy laureatów konkursu

Na piątek, 11 czerwca, zaplanowano podsumowanie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku OSP RP.

Kto napisał najlepszą książkę?

11 czerwca 2021 r. o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Grochowem odbędzie się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu "Wydajemy własną książkę"

Bezpieczniej w Wampierzowie

W gminie Wadowice Górne zakończyła się inwestycja drogowa współfinansowana przez samorząd powiatowy i gminny.

Inwestycje

W Zachwiejowie powstanie nowy most!

Powiat Mielecki wybuduje nowy most na potoku Babulówka w miejscowości Zachwiejów. Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję.

Ponad 3km dróg w remoncie

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na remont odcinków dróg powiatowych Nr 1 142R, Nr 1 137R oraz Nr 1 200R na terenie powiatu mieleckiego o łącznej długości 3,250 km.

Duże zmiany w I LO

Powiat Mielecki ogłosił dwa przetargi na przebudowę budynku i dziedzińca I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, a dziedziniec zyska zupełnie nową jakość.

Inwestycje

Powiat planuje kolejną inwestycję drogową

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej relacji Grochowe II - Trześń - Mielec. W zakres przebudowy wchodzi między innymi budowa chodnika.

07.05.2021

Inwestycje

Jest wstępny wariant przebudowy skrzyżowania w Chorzelowie

Trwają prace nad opracowaniem koncepcji przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Chorzelowie. Rozważana jest budowa ronda.

Inwestycje przy Sękowskiego już gotowe

Winda oraz inne udogodnienia dla niepełnosprawnych pojawiły się w budynku starostwa przy ul. Sękowskiego 2B, mieszczącym Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Komunikacji.

Dwa kilometry dróg w Radomyślu Wielkim

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Nr 1 173R relacji Radomyśl Wielki - Dulcza Mała Nr oraz 1 174R relacji Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki.