Trwa kompleksowy remont I LO

13.07.2021 Kategoria: Inwestycje

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego już wkrótce będzie dostępny dla niepełnosprawnych. Zupełnie nową jakość zyska także szkolny dziedziniec.

W ramach likwidacji barier architektonicznych w budynku powstanie m.in. platforma pionowa zewnętrzna oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście do szkoły zostanie przebudowane i wyposażone w automatyczne drzwi przesuwne oraz platformę schodową.

Ważnym elementem prac podnoszącym komfort i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych będzie także wymiana posadzek na antypoślizgowe (zarówno na korytarzach, jak i w salach lekcyjnych). Zakres robót obejmie dodatkowo wymianę stolarki drzwiowej, montaż sufitu podwieszanego, malowanie pomieszczeń, przebudowę portierni, osuszenie i izolację ścian piwnic oraz budowę zadaszenia nad wejściem od strony północnej.

Zadania będą kosztować łącznie 754 267,00 zł. Zostaną dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto dodać, że w obrębie szkoły lada moment rozpocznie się także pierwszy etap prac przy odnowie dziedzińca i zagospodarowaniu jego terenu. Zaplanowano tutaj między innymi budowę chodników i placów, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, montaż donic i koszy, nasadzenie drzew i krzewów oraz nawadnianie terenów zielonych i donic. Koszt zadania to ponad 427 tys. złotych.