Patronujemy Paradzie Konnej w Żarówce

13.08.2021 Kategoria: Patronat

Na tę imprezę czekają nie tylko mieszkańcy naszego powiatu! Już 22 sierpnia w Żarówce odbędzie się kolejna, dwunasta już edycja Parady Konnej.

Impreza zostanie oficjalnie otwarta o godzinie 13:30, tuż po przejeździe zaprzęgów przez Żarówkę. W jej programie znajdzie się m.in. pokaz dżygitówki, czempionaty hodowlane klaczy rasy śląskiej i zimnokrwistej oraz sportowy i amatorski konkurs powożenia zaprzęgami konnymi.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadba Kapela Żarowianie, wspólne świętowanie zwieńczy natomiast zabawa taneczna planowana na godzinę 18:00.

Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka w Żarówce, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie, Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, KGW i OSP W Żarówce oraz Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Paradę objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Zapraszamy!