Przy PZPSW powstanie boisko

22.07.2021 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki otrzymał 372 025 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Środki wesprą budowę boiska i siłowni zewnętrznej przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Przy placówce powstanie boisko syntetyczne o wymiarach 24x44 m wraz z infrastrukturą: oświetleniem, ogrodzeniem, chodnikami, ławkami i stojakami na rowery. Wszystkie elementy będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Do tej pory uczniowie PZPSW nie mieli do dyspozycji żadnego zewnętrznego obiektu sportowego dostosowanego do swoich potrzeb. Boisko, które wykonamy, pozwoli na organizację atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego. Młodzież i mieszkańcy sąsiednich osiedli zapewne chętnie skorzystają z infrastruktury także w czasie wolnym. Zarówno boisko, jak i siłownia będą ogólnodostępne – podkreśla Bogdan Bieniek, Dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

W skład siłowni zewnętrznej, która powstanie w sąsiedztwie boiska, wejdzie łącznie sześć urządzeń do ćwiczeń angażujących różne partie mięśni. Znajdą się tam m.in. twister, biegacz, rower czy wahadło ze steperem.