Coraz bliżej nowego mostu w Zachwiejowie

12.08.2021 Kategoria: Inwestycje

Ruszyły prace przy przebudowie przeprawy przez Babulówkę w miejscowości Zachwiejów (gmina Padew Narodowa). To powiatowa inwestycja warta ponad 2 miliony złotych.

Pierwszym etapem prac będzie wykonanie w ciągu drogi powiatowej Nr 1 124R Knapy – Zachwiejów – Zarównie tymczasowego objazdu wraz z mostem tymczasowym o ruchu wahadłowym. Stary most zostanie rozebrany i zastąpiony nowym, jednoprzęsłowym, o monolitycznej konstrukcji żelbetowej (w której płytowy ustrój niosący przęsła jest zintegrowany ze ścianami i skrzydłami przyczółków tworząc jednolitą bryłę). Jego nośność wynosić będzie 40 ton.

Oprócz przebudowy przeprawy, inwestycja realizowana przez firmę STALMOST Sp. z o.o. obejmie także przebudowę drogi na odcinku o długości 92 m i umocnienie koryta potoku w sąsiedztwie projektowanego mostu.

Miejsce budowy mostu, w środę, 11 sierpnia, odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego: starosta Stanisław Lonczak oraz członek zarządu Zbigniew Działowski. Wraz z nimi inwestycji doglądał wójt Robert Pluta i sekretarz padewskiego urzędu, Małgorzata Brożyna.

Wartość inwestycji to 2 118 949,78 złotych. Zostanie ona zrealizowana przy udziale środków Powiatu Mieleckiego oraz dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury wysokości ok. miliona złotych.