Filtruj wiadomości

05.07.2019

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert z zakresu rehabilitacji społecznej

W dniu 04.07.2019 r. Zarząd Powiatu Mieleckiego dokonał wyboru ofert w ramach otwartego konkursu ofert na zlecanie przez Powiat Mielecki w roku 2019 realizacji zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

04.07.2019

Przez Powiat Mielecki przejadą kolarze

W związku z przejazdem przez teren powiatu mieleckiego w dniu 6 lipca 2019 roku Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego władze samorządowe powiatu mieleckiego proszą mieszkańców o nie wyjeżdżanie z terenu posesji podczas przejazdu peletonu.

04.07.2019

Starosta dziękuje za pomoc

Mieleckie Starostwo podsumowuje majową akcję przeciwpowodziową. Ta nietypowa powódź - jak ją zgodnie oceniali uczestnicy akcji – unaoczniła służbom kierunki, w jakich powinny zmierzać działania prewencyjne.

03.07.2019

Zgnilec amerykański

Na terenie Powiatu Mieleckiego, przy tablicach informujących o wjeździe do danej miejscowości pojawiły się tabliczki z napisem "Zgnilec amerykański pszczół – Obszar zapowietrzony".

02.07.2019

DROGI JAK NOWE

Kolejne drogi w Powiecie Mieleckim zyskały nową nawierzchnię.

01.07.2019

Nowa seria „Trzech Dziewiątek”

Po dużym sukcesie serii edukacyjnej „999. Trzy Dziewiątki”, którą stworzyło mieleckie Pogotowie Ratunkowe z myślą o mieszkańcach, pojawił się pomysł, aby kontynuować ideę dialogu ze społecznością.

01.07.2019

Komunikat o szkodliwości barszczu Sosnowskiego

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Mielcu przekazuje informację dotyczącą zagrożeń związanych z występowaniem roślin barszczu Sosnowskiego. Roślina ta występuje głównie na terenach wilgotnych, w pobliżu cieków wodnych..

30.06.2019

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

Marek Paprocki, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego zdobył tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

27.06.2019

Wolne środki w budżecie - oświadczenie Starosty

Na dzisiejszej (27.05) konferencji prasowej Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak wydał oświadczenie, w którym odniósł się do rozpowszechnianych informacji dotyczących kondycji finansowej Powiatu Mieleckiego.

26.06.2019

Antybiotyki coraz częściej nie działają

Mieleccy lekarze z najświeższą dawką wiedzy, jak podnieść skuteczność leczenia zakażeń

26.06.2019

Konsultacje

Konsultacje w sprawie statutu szpitala

Zarząd Powiatu Mieleckiego ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Mieleckiego w sprawie nadania statutu Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

24.06.2019

Szkoły szykują się na podwójny nabór

Mieleckie szkoły średnie przygotowują się do zdwojonego naboru do pierwszych klas. Według szacunków będzie to około 1300 absolwentów szkół podstawowych i 1200 absolwentów gimnazjów.