Wzorcowa inwestycja

06.07.2020 Kategoria: Informacje Inwestycje Samorząd

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Nr 1 985R na odcinku przebiegającym przez Chorzelów. Mieszkańcy zarówno Mielca jak i okolic Chorzelowa mogą teraz bezpiecznie korzystać z nowego ciągu pieszo – rowerowego.

Zakres tego zadania inwestycyjnego obejmował kompleksową przebudowę drogi powiatowej w Chorzelowie (na odcinku o długości 1,666 km), przebudowę istniejącego chodnika na ciąg pieszo – rowerowy, odwodnienia pasa drogowego, remont nawierzchni 4 zatok autobuso-wych

2 lipca Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak przy udziale samorządowców i przedstawicieli lokalnej społeczności dokonał symbolicznego otwarcia odnowionego odcinka drogi.

Remont nawierzchni drogi polegał na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej war-stwy ścieralnej z mieszanki SMA. Wykonano również nowe oznakowanie drogi - zgodnie z za-twierdzonym projektem stałej organizacji ruchu, a także wyznaczono 2 nowe przejścia dla pieszych w okolicach zatok autobusowych, w tym 1 tzw. przejście aktywne na tarczy skrzyżo-wania z ul. Kosmonautów.

Krzysztof Jachyra, Sołtys Chorzelowa ocenił inwestycję jako wzorcową. Zaproponował rów-nież kontynuacje tego ciągu pieszo – rowerowego, który jego zdaniem powinien zakńczyć się w Sandomierzu.

Koszt wykonania remontu drogi wyniósł 2 848 251,96 zł brutto, z czego 1.424.125,00 zł (50%) to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, 500.000,00 zł (17,6%) dofinan-sowanie z Gminy Mielec. Pozostała kwota - 924.126.96 zł (32,4%) to wkład własny Powiatu Mieleckiego.

Wykonawcą robót była firma KALBRUK S.C. Monika Kamińska, Tomasz Kamiński, Bogdan Kamiński z Mielca.

mp