Długo oczekiwany remont

10.07.2020 Kategoria: Informacje Inwestycje Samorząd

Mieszkańcy Glin Małych już wkrótce doczekają się remontu nawierzchni asfaltowej i poboczy odcinka drogi powiatowej nr 1147R Gliny Wielkie – Gawłuszowice.

Jej remont był wciąż odkładany. Dodatkowo jakość nawierzchni znacznie się pogorszyła w okresie budowy przeprawy mostowej przez Wisłę w rejonie Połańca.
Mimo składanych deklaracji w poprzednich kadencjach samorządowych nie udało się jej – jak dotąd - ująć w kolejnych planach remontów dróg powiatowych.

Obecny Starosta Mielecki - Stanisław Lonczak obiecał mieszkańcom Gminy Borowa realizację tej inwestycji w 2020 roku.

Za nieco ponad 650 tysięcy złotych (658 189,00 zł) na odcinku 2 300 m zostaną wykonane prace polegające na ułożeniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej oraz wykonane zostaną pobocza.

Wykonawcą remontu będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Termin zakończenia zadania zaplanowany został na koniec lipca.

mp