Filtruj wiadomości

11.07.2023

Szkolenia i warsztaty w ramach „Uniwersytetu Samorządności”

Gmina Mielec zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach.

Szkolenie z programu „Czyste powietrze”

Na prośbę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w dniu 7 lipca 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 odbyło się szkolenie z Programu priorytetowego „Czyste powietrze”.

Umowa na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności podpisana!

4 lipca br. w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie podpisano pierwsze umowy na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności. Jedno z nich powstanie w Mielcu.

Stypendia pomostowe dla maturzystów

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!

Ogłoszenie

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z 2023 r. poz. 3213 ukazało się ogłoszenie Starosty Powiatu Mieleckiego o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim.

Zarząd Powiatu przyznał stypendia sportowe

Czternastu sportowców z terenu powiatu mieleckiego otrzymało stypendia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i zagranicznym.

Jubileuszowa V Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim

Rosnąca popularność Rundki Rowerowej z Powiatem Mieleckim sprawiła, że w tym roku, zamiast jednej takiej imprezy, organizujemy aż trzy. Zgłoś swój udział już dziś!

Dofinansowanie na ekopracownie

W Urzędzie Wojewódzkim w obecności Wojewody, Posłów na Sejm oraz Senatorów została uroczyście podpisana umowa na dofinansowanie przedsięwzięcia pn. "Ekopracownia OZE w I Liceum Ogólnokształcącym"

Pomór kotów

W Powiecie Mieleckim nie odnotowano, jak dotąd, przypadków pomoru kotów.

27.06.2023

Powiat oddaje do użytku kolejną inwestycję

Lokalna społeczność i samorządowcy Powiatu Mieleckiego i Gminy Padew Narodowa uczestniczyli w otwarciu i poświęceniu nowego mostu w miejscowości Zarównie.

Zmarł Ks. K. Czesak

Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach

Biuro Rzeczy Znalezionych informuje: znaleziono rower

Biuro Rzeczy Znalezionych mieszczące się w Starostwie Powiatowym w Mielcu informuje, że w jego depozycie znajduje się rower górski.