Za nami Dożynki Powiatowo-Gminne w Rożniatach!

19.08.2024 Kategoria: Informacje

15 sierpnia, w Rożniatach, odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, zorganizowane przez Powiat Mielecki, wspólnie z Gminą Padew Narodowa.

Święto plonów, zgodnie z tradycją, rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej polowej, odprawionej na terenach zielonych nad Wisłą w Rożniatach. W tym samym miejscu, o godzinie 15:00, nastąpiło otwarcie oficjalnej części dożynek, na które zaprosili gospodarze wydarzenia: Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek i Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta.

W bogatym programie imprezy nie zabrakło tradycyjnych atrakcji, takich jak prezentacje poszczególnych Gmin Powiatu Mieleckiego, wystawy wieńców dożynkowych oraz stoisk promujących lokalną kulturę i kuchnię. Na wszystkich przybyłych czekały ponadto wystawa sprzętu rolniczego, mała gastronomia, stoiska handlowe oraz dmuchańce.

Oprawę muzyczną i zabawę podczas dożynek zapewniła gwiazda wieczoru, zespół Piękni i Młodzi Dawida Narożnego, a także grupa California, która poprowadziła kilkugodzinną zabawę taneczną podzieloną na dwie części. Pomiędzy nimi, o godzinie 21:00, odbył się pokaz sztucznych ogni.
To już kolejny raz, kiedy powiatowe dożynki odbyły się w terenie poza Mielcem. Po raz pierwszy takie wydarzenie miało miejsce w 2022 roku – imprezę zorganizowano wtedy w Wadowicach Górnych.

W trakcie Dożynek Powiatowo-Gminnych w Rożniatach, Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek wręczył Burmistrzowi Przecławia, Maciejowi Jemioło, sierp, który oznacza, że w przyszłym roku Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się właśnie w gminie Przecław.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Mielecki i Gmina Padew Narodowa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal hej.mielec.pl, portal wcj24.pl, Radio Leliwa i Tygodnik Regionalny Korso.