Powiat pozyskał środki na poprawę dostępności

14.08.2024 Kategoria: Informacje

obraz1sss.jpg

Powiat Mielecki pozyskał dotację z Unii Europejskiej w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 w ramach priorytetu nr FEPK.05 Przyjazna Przestrzeń Społeczna, na realizację projektu „Poprawa dostępności w zakresie dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób starszych budynków użyteczności publicznej należących do Powiatu Mieleckiego”.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje dostosowanie budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób starszych zgodnie ze standardem architektonicznym wynikającym z Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027. Ponadto będzie przekształcona i dostosowana do standardu cyfrowego strona internetowa II LO.

Natomiast drugi z obiektów będących przedmiotem projektu, Przychodnia Zdrowia nr 4 w Mielcu będzie spełniać wymogi wynikające ze Standardów Dostępności POZ, opracowanych w ramach rządowego programu „Dostępność Plus”.

Główne cele projektu to:
• poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób
starszych
• zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom starszym swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym
• poprawa warunków życia i funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych, którzy są
narażeni na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawność lub obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby

Powyższe cele zostaną osiągnięte poprzez realizacje celów szczegółowych:
• zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami pełnego dostępu do usług edukacyjnych świadczonych przez II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
• zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom starszym swobodnego dostępu do usług Przychodni Zdrowia Nr 4
• poprawa dostępności architektonicznej II LO w Mielcu oraz Przychodni Zdrowia Nr 4 i cyfrowej II LO.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu: 5 234 194,95 zł