Filtruj wiadomości

Mielczanie uczcili pamięć Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia w Mielcu odbyły się uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Od tego tragicznego wydarzenia minęło równo dziewięć lat.

Konkurs na dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych

Uchwałą nr 17/124/2019 Zarządu Powiatu Mieleckiego uruchomił procedurę konkursową mającą na celu wyłonienie kandydatów na stanowiska dyrektorów zespołów szkół prowadzonych przez Powiat Mielecki.

Już jutro 9. rocznica katastrofy smoleńskiej

Na środę, 10 kwietnia, zaplanowano mieleckie obchody dziewiątej rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której życie straciło 96 osób.

Zapraszamy na kwietniowe uroczystości patriotyczne!

10 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Prezentujemy porządek uroczystości.

Komunikat PINB w Mielcu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego informuje, że w związku z przeprowadzką do nowej siedziby w dniach od 3 do 5 kwietnia 2019 r. urząd będzie nieczynny.

22 czerwca kolejne Powiatowe Powitanie Lata!

To będzie fantastyczny początek wakacji! Starostwo Powiatowe w Mielcu już dziś zaprasza do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Powitania Lata.

Gminny Dzień Sołtysa w Przykopie

Sołtysi z gminy Padew Narodowa wspólnie obchodzili swoje święto. Gminny Dzień Sołtysa odbył się w sobotę, 9 marca.

09.03.2019

W Szydłowcu posadzono dęby Stanisława Kasznicy i Jana Rydzowskiego

W sobotę, 9 marca, na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu, odbyło się odsłonięcie pamiątkowych tablic przy dębach pamięci Żołnierzy Wyklętych.

08.03.2019

Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na uroczystej gali. Życzenia dla Pań przekazał starosta mielecki Stanisław Lonczak.

08.03.2019

Kolejne dęby będą miały swoje imię

W sobotę, 9 marca, na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu, mielczanie uhonorują kolejnych Żołnierzy Wyklętych. To kolejna odsłona corocznej akcji, prowadzonej od kilku lat przez klub „Prawda i Pamięć”.

Młodzi bohaterowie upamiętnieni tablicą przy I LO w Mielcu!

Jedyna na Podkarpaciu tablica upamiętniająca młodzieżowe organizacje antykomunistyczne została odsłonięta w piątek, 1 marca, przy I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu.

03.03.2019

Mielczanie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego wzięły udział w mieleckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.