Filtruj wiadomości

Mężczyźni w powiecie mieleckim w czołówce powiatów o najdłuższym trwaniu życia

Mężczyźni w powiecie mieleckim żyją średnio 74,5 lat, co daje 7. miejsce w Polsce w rankingu powiatów.

Są pierwsze efekty oszczędzania

Zespół ds. optymalizacji zużycia energii w budynkach stanowiących własność powiatu po raz kolejny spotkał się, aby podsumować efekty działań ukierunkowanych na oszczędzanie energii elektrycznej i cieplnej.

Studenci Ratownictwa Medycznego będą praktykować w Mielcu

Dr hab. Anna Szylar, rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu oraz dr. n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, podpisali umowę w sprawie realizacji studenckich praktyk zawodowych.

Zaproszenie do udziału w „Bitwie Regionów”

Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich. Ruszyły już zgłoszenia do VIII edycji konkursu.

Zmarł Kazimierz Królikowski

W wieku 92 lat zmarł Kazimierz Królikowski, związany z powiatem mieleckim samorządowiec, który znaczną część życia poświęcił mieleckim zakładom lotniczym.

W piątek planowane wyłączenie prądu od godziny 12:00

W budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 w najbliższy piątek (17 marca) nastąpi planowe wyłączenie prądu.

VII edycja konkursu Amicus Familiae

Wojewoda Podkarpacki, przy współpracy z Pełnomocnikiem do spraw Rodzin, zaprasza do udziału w VII edycji Konkursu Podkarpacki Samorządowiec bliski Rodzinie — Amicus Famiiliae (2023).

Wadowice Górne doceniły „Zasłużonych dla gminy”

Czterech mieszkańców otrzymało wyjątkowy tytuł „Zasłużonych dla Gminy Wadowice Górne”. Gminny samorząd przekazał te wyróżnienia podczas uroczystej gali w ostatnią niedzielę, 12 marca.

ENEJ gwiazdą Dożynek Powiatu Mieleckiego 2023!

Starostwo Powiatowe w Mielcu już dziś zaprasza na finałowy koncert Dożynek Powiatu Mieleckiego. Na scenie zagra dla Was zespół ENEJ – mający na swoim koncie niezliczenie wiele znanych i lubianych przebojów.

Biuro Rzeczy Znalezionych poszukuje właściciela pieniędzy

Biuro Rzeczy Znalezionych mieszczące się w Starostwie Powiatowym w Mielcu informuje, że w jego depozycie znajdują się znalezione pieniądze w walucie Euro.

LII sesja Rady Powiatu Mieleckiego już 20 marca

20 marca (poniedziałek) o godzinie 12:00 wystartują obrady LII sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Prezentujemy zaplanowany porządek obrad.

Już jutro świętują sołtysi!

11 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego pragniemy przekazać szczere wyrazy uznania wszystkim Sołtysom oraz Członkom Rad Sołeckich.