Filtruj wiadomości

Chcą zatrzymać ASF

Służby podległe Staroście Mieleckiemu prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania mające powstrzymać wirus ASF na granicach powiatu.

Ważne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa

W dniu 27 lutego 2020 roku odbyło się poszerzone spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z Powiatowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. Rozmawiano m.in. o Koronawirusie oraz ASF.

W powiecie mieleckim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Jej celem jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Czworonożni funkcjonariusze

Szeregi mieleckiej policji zasilą dwa psy służbowe. Owczarek niemiecki i belgijski.

Trzy nowe poradnie specjalistyczne w szpitalu

Od marca w mieleckim szpitalu trzy nowe poradnie specjalistyczne: Ginekologiczno-Położnicza, Dermatologiczna i Okulistyki Dziecięcej

24.02.2020

Wichury nad powiatem mieleckim

Wichury jakie przeszły minionej doby nad Powiatem Mieleckim spowodowały głównie oberwanie konarów drzew, które spadły na pobliskie drogi.

"Terytorialsi" ogłosili nabór

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej informuje o rozpoczętym naborze i szkoleniu podstawowym, które rozpocznie się 21 marca br.

Jest program naprawczy dla szpitala

Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła program naprawczy dla Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego. Za jego przyjęciem głosowało 14 radnych. 10 radnych z Klubu PiS było przeciwnych.

Debata nad szpitalem

W mieleckim starostwie obyła się debata poświęcona sytuacji w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego. Z inicjatywą jej zorganizowania wystąpił Marian Kokoszka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu. Podczas ostatniej sesji rajców (...)

Święto patrona szkoły w Zespole Szkół Budowlanych

14 lutego, w 78 rocznicę powstania Armii Krajowej w mieleckim Zespole Szkół Budowlanych odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły. O szczególną oprawę postarali się uczniowie placówki, przygotowując specjalny – multimedialny program.

Puchar Starosty dla drużyny PZL Mielec

Piłkarze z firmy PZL Mielec zajęli pierwsze miejsce w zmaganiach o Puchar Starosty. Kolejne miejsca na podium należały do Policji i Prawników.

78 rocznica powstania AK

Władze samorządowe miasta i powiatu oddały hołd żołnierzom Armii Krajowej w 78 rocznicę powstania największej armii podziemnej w okresie II wojny światowej.