Wywieś flagę na rocznicę Chrztu Polski

13.04.2021 Kategoria: Informacje

W środę, 14 kwietnia, będziemy obchodzić 1055. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Warto uczcić wspomnienie tego wyjątkowego dnia poprzez wywieszenie flagi w barwach narodowych.

Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 22 lutego 2019 roku. Jego celem jest „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 roku, zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zapraszają do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flag narodowych. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach – przekonują organizatorzy wydarzenia.