Filtruj wiadomości

Wadowiacy zagrają na dożynkach!

Miło nam poinformować, że Dożynki Powiatu Mieleckiego, które w tym roku odbędą się w Wadowicach Górnych, uświetni Kapela Ludowa Wadowiacy.

Dziękujemy za zgłoszenia wystawców!

Zakończyliśmy nabór wystawców na Dożynki Powiatu Mieleckiego. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie i za to, że kolejny raz będziecie z nami podczas powiatowego święta plonów!

19.08.2022

W Zgórsku zabezpieczono osuwisko

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu w dniu 22.08.2022r. wprowadzi projekt czasowej organizacji ruchu - zamknięcie drogi w związku z zabezpieczeniem osuwiska na dr. pow. Nr 1 165R relacji Wadowice G. - Zgórsko w m. Zgórsko.

18.08.2022

Rozmowa o stanie powiatu

Czy inwestycje powiatowe mają się dobrze? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że nie wszystkie spośród zaplanowanych do realizacji zadań zostaną wykonane? Czy potrzebna będzie korekta uchwały budżetowej? Na te i wiele innych pytań odpowiadał (...)

16.08.2022

OSP w Złotnikach ma 125 lat!

W ostatnią niedzielę w Złotnikach świętowano jubileusz 125-lecia działalności lokalnej ochotniczej straży pożarnej. Jednostka powstała dokładnie 15 sierpnia 1897 roku.

16.08.2022

Ostatnie dni naboru wystawców na dożynki!

4 września odbędą się Dożynki Powiatu Mieleckiego. Zapraszamy wystawców do przygotowania stoisk nawiązujących do lokalnej tradycji, kultury i kuchni.

16.08.2022

Trwa duża inwestycja drogowa w Żarówce

W miejscowościach Żarówka i Dulcza Wielka trwa inwestycja drogowa o łącznej wartości ponad 16 mln złotych.

12.08.2022

Na miejscu wielomilionowej inwestycji

Wystartowały prace przy przebudowie wałów rzeki Nowy Breń. To zadanie o wartości ponad 30 mln złotych realizowane w gminach Wadowice Górne i Czermin.

11.08.2022

Nowy sprzęt dla pogotowia

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu znalazła się w gronie placówek, które w środę w Rzeszowie oficjalnie dowiedziały się od przedstawicieli saudyjskiego Centrum Pomocy im. Króla Salmana oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), iż (...)

11.08.2022

Bezpłatne badania dla panów w mieleckim szpitalu

W przededniu Europejskiego Dnia Prostaty mielecki szpital zaprasza Panów do skorzystania z oferty badań profilaktycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Poradnię Onkologiczną.

09.08.2022

Stan suszy hydrologicznej

Według hydrologów pojęcie susza hydrologiczna występuje wtedy, kiedy przepływ w rzekach spada poniżej przepływu średniej wartości wieloletniej. Najgorzej 9 sierpnia (godz. 9.15) było w Sadkowej Górze, gdzie lustro wody na Brniu Starym – według (...)

08.08.2022

BRAThANKI gwiazdą Dożynek Powiatu Mieleckiego

Już 4 września zapraszamy na tegoroczne Dożynki Powiatu Mieleckiego. Wydarzenie odbędzie się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych.