Filtruj wiadomości

78 rocznica powstania AK

Władze samorządowe miasta i powiatu oddały hołd żołnierzom Armii Krajowej w 78 rocznicę powstania największej armii podziemnej w okresie II wojny światowej.

Odprawa roczna w mieleckiej komendzie

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w rocznej naradzie służbowej podsumowującej pracę mieleckich policjantów w 2019 roku.

Policja ostrzega seniorów

Policjanci z mieleckiej KPP zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”.

XV sesja Rady Powiatu

Na kolejnej, 15. już w tej kadencji sesji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego.

Oddali hołd pomordowanym

Władze Powiatu Mieleckiego uczciły pamięć pomordowanych w czasie II wojny Światowej żydowskich mieszkańców ziemi mieleckiej.

Mieleccy Kombatanci u Starosty

Mielecki Starosta spotkał się z przedstawicielami lokalnych organizacji kombatanckich.

Gala sportu 2020

Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych.

Nowy posterunek

Powiatowej Komendzie Policji przybył nowy posterunek na terenie powiatu. Na uroczystość otwarcia nowej siedziby w Gminie Wadowice Górne zjechali samorządowcy oraz przedstawiciele wojewódzkich służb mundurowych.

Ekologia jest fajna!

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu.

Dotacje na zabytki 2020

120 tysięcy złotych przeznaczyło mieleckie starostwo na wsparcie prac remontowych i konserwatorskich zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Mieleckiego.

21.01.2020

Co robić z bezpańskimi psami?

W mieleckim starostwie obradował Zespół Zarzadzania Kryzysowego. Spotkanie, którego inicjatorem była Komenda Powiatowa Policji w całości poświęcone było wałęsającym się na terenie powiatu bezpańskim zwierzętom.

21.01.2020

Składamy najlepsze życzenia Babciom i Dziadkom!

Wszystkim babciom i dziadkom, w dniu ich święta, składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i uśmiechu.