Gala sportu 2020

27.01.2020 Kategoria: Informacje Patronat

Poznaliśmy dziesiątkę najlepszych sportowców powiatu mieleckiego, których wyłoniło głosowanie czytelników Tygodnika Korso, a także głosowanie specjalnego jury składającego się z dziennikarzy, samorządowców i działaczy sportowych. Gala Sportu miała miejsce w piątek 24 stycznia w Karczmie Polskiej. Organizatorem wydarzenia była Redakcja Tygodnika Korso. Partnerami byli: Miasto Mielec, Starostwo Powiatowe w Mielcu, firma Dobrowolscy, firma Autopart.

W piątek 24 stycznia miał miejsce finał jednego z najważniejszych plebiscytów Korso. Warto przypomnieć, że Korso organizuje Gale Mieleckiego Sportu od kilkunastu lat.
W trakcie gali dowiedzieliśmy się co w 2019 roku udało się osiągnąć mieleckim sportowcom. W sposób szczególny swoją działalność zaprezentował klub sportowy LKS Stal Mielec i SPR Stal Mielec. Mieliśmy także prezentację boksu olimpijskiego w wykonaniu Sekcji Bokserskiej MUKS Iryda Mielec.

Najważniejsze wyróżnienia, czyli nagrody specjalne wręczali: Jacek Wiśniewski - prezydent Mielca, Stanisław Lonczak - starosta mielecki, oraz posłowie, samorządowcy i przedstawiciele sponsorów. Galę przygotował dziennikarz sportowy Korso - Jakub Zegarliński we współpracy z Redakcją Tygodnika Korso.

Moment wręczenia wyróżnienia Sportowca Roku dla Łukasza Lesia. Wyróżnienie wręczył prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.
Oficjalna lista wyników

Sportowiec Roku 2019

1. Łukasz Leś - TEAM Sukata Poland

2. Katarzyna Zdziebło - LKS Stal Mielec