Filtruj wiadomości

Najlepsze życzenia dla nauczycieli!

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia dla pedagogów, na specjalnie przygotowanym filmie, przekazał wicestarosta mielecki Andrzej Bryła.

"PPK blisko Ciebie"

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, PFR oraz PFR Portal PPK zapraszają na konferencję online „PPK blisko Ciebie” dotyczącą funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

115-lecie "Konarskiego"

1 października godnie, choć z pewnością w warunkach specjalnych, I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu obchodziło Święto Szkoły.

Samorządowcy spotkali się z wicemarszałkinią

Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, wraz z Posłem na Sejm RP Wiesławem Bużem, odwiedziła dziś Podkarpacie.

Komisja Infrastruktury w terenie

29 września 2020 roku Komisja Infrastruktury Rady Powiatu Mieleckiego wizytowała bardzo niebezpieczne skrzyżowanie obwodnicy z drogą powiatową nr 1140 R relacji Tuszów Narodowy Ostrowy Baranowskie.

O sprawach ważnych dla wszystkich powiatów

Starostowie powiatów z całego kraju, włącznie ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem, debatowali podczas XXVI Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Uczniowie Elektryka z sukcesami w konkursie energetycznym

Maksymilian Duszkiewicz, Kamil Kufel i Robert Rybak z mieleckiego "Elektryka" triumfowali w XII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego.

Klasy strażackie walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły

23 września 2020 pierwsze i drugie klasy technikum budowlanego o innowacji pedagogicznej ochrona przeciwpożarowa rozegrały miedzyklasowe zawody strażackie o Puchar Dyrektora Szkoły.

14 prac konkursowych. Dziękujemy!

Zakończyliśmy nabór prac w konkursie na logo Powiatu Mieleckiego. Już wkrótce wybierzemy najlepszy spośród czternastu nadesłanych projektów.

Kolejne rozmowy o transporcie zbiorowym

W siedzibie mieleckiego starostwa trwają obrady Konwentu Samorządów Powiatu Mieleckiego. Rozmowy włodarzy gmin, miasta i powiatu już po raz kolejny koncentrują się na transporcie publicznym.

"Lepsze jutro" dla DPS w Mielcu

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał granty finansowe dla 43 Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego w ramach projektu "Lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (...)

Czas podsumowań

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, odbyło się spotkanie podsuwające realizację projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” .